GEVELLI

Alazani_Valley_(3)

Winnica Gevelli Wine & Vineyards jest położona w niezwykle malowniczej dolinie Alazani, w apelacji Tsinandali. Składa się z 60 hektarów urzekająco pięknych terenów, idealnych do kultywowania gruzińskiej tradycji winiarskiej. Bardzo unikatowy terroir jest odpowiedzialny za narodziny jednych z najwspanialszych gron Vitis Vinifera, jakie kiedykolwiek widział Świat. Dolina rzeki Alazani to magiczne miejsce, które uważane jest za kolebkę światowego winiarstwa. Najstarsze, znalezione w wykopaliskach ślady upraw i przetworzonych winogron, sięgają 6000 lat p.n.e.

Ziemia na której stoją uprawy Gevelli nosi nazwę Lionidzis Zvari – w tłum. „Winorośl Lionidzisa”, która pochodzi od jej dawnego XVIII wiecznego właściciela Solomona Lionidze, świetnego dyplomaty i kanclerza Króla Gruzji Erekle II. Winogrona kultywowane na winnicach Gevelli są uznawane za najbardziej wyjątkowe z całego mikroregionu Tsinandali i słyną z najwyższej jakości i niepowtarzalnego bukietu, który uwalniają podczas leżakowania.

Winiarnia Gevelli Wine & Vineyards jest wyposażona w najnowocześniejsze technologie i urządzenia do produkcji wina, które w połączeniu z endemicznymi dla tego regionu szczepami winogron, wiekowymi tradycjami winiarskimi przekazywanymi w Gruzji od pokoleń oraz wielkiej miłości naszego winemakera Archila Pharsadanishvili do wina, tworzy nowy standard na rynku gruzińskich win.